CityShaman - Bylinné poradenství - Fytoterapie - Tradiční čínská medicína - Věda - Moderní lékařství - Byliny na míru - Byliny - Čaje

Otázka imunity

Žijeme v době, kdy je nám vtloukáno do hlavy, že bychom měli posilovat svůj imunitní systém. Když jsem poprvé slyšel o tom, že příliš silný imunitní systém je vlastně na škodu, tak jsem tuto myšlenku razantně odmítal a vůbec jí nerozuměl.

Stále se objevují nová a nová autoimunitní onemocnění. V tomto případě nás nenapadá žádný vir, ani žádná bakterie. V tomto případě nás napadá naše vlastní tělo, naše vlastní „poblázněná“ imunita tvoří tolik protilátek, že začnou napadat i naše vlastní tkáně. V lepším případě napadne kůži a vznikne ekzém, v horším případě může napadat cévy anebo orgány (více o autoimunitních chorobách zde)

Jak se tyto „nadbytečné“ protilátky v těle mohou vytvořit?

Je třeba si uvědomit, že nemoc má dva projevy, akutní a skrytý. Okamžitou pomoc na akutní projevy nemoci většinou zajišťují i běžně dostupné léky, stáhnou nám horečky a zabijí bakterie. Ale na pročištění lymfatického systému se bohužel zapomíná, zde ale zůstává až 60 % bakterií, se kterými si musí poradit imunita sama. A pokud jí žádným způsobem nepomůžeme, může se stát, že onemocníme autoimunitně, protilátky se budou v důsledku nepročištěného lymfatického systému tvořit stále dál.

Setkali jste se někdy s případem, kdy osmileté dítě začalo trpět rakovinou? Jak je možné, že tak mladý organismus mohl dostat onemocnění spojené s naprostým kolapsem imunitního systému organismu? A nyní si představte, že to vše mohlo vzniknout jen kvůli nedoléčení obyčejné chřipky.

In TRANSFORMS, the annualized relapse rate was reduced by 52% with oral fingolimod 0. The FDA-approved general dosage range is 100 to 500 mg IV; repeat doses at 2, 4, or 6 hour intervals as indicated. Discuss the risks and benefits of stopping bisoprolol with your doctor https://farmaciasinreceta.org/levitra/. The LDL-C reduction with atorvastatin 80 mg was not statistically significantly different from the combination of colesevelam hydrochloride 3.

Jak na to vše má vliv stres?

Stresem se začínají uvolňovat specifické hormony, které organismus připravují na náročnou situaci, třeba boj nebo útěk. S vyloučením hormonů souvisí zrychlení tělesných funkcí a tedy i posílení imunitního systému. Proto příště, když se budete vztekat, zkuste zapracovat na vnitřním klidu, aby vám nadbytečné protilátky nezacpali cévy a nedostali jste infarkt.

Jak protilátky zkrotit?

Pokud nevíme, jak na tom s imunitou jsme, existuje jeden zlatý grál, a tím jsou mléčné bakterie z kysaných mléčných výrobků, například zakysaná smetana. Tyto bakterie mohou náš imunitní systém dorovnat z obou extrémů. Pokud máme nedostatek imunity, nahradí náš vlastní imunitní systém a provedou potřebnou službu. Pokud máme imunity nadbytek, tak zabrání napadení našich tkání právě tím, že se za ně dobrovolně obětují, jsou napadeny naší imunitou a vyloučeny z organismu.

Pokud víme, jak na tom s imunitou jsme, je možno využít živočišné produkty v případě snížení imunity a zeleninu v případě zvýšení imunity. Maso nebo vejce totiž obsahují bakterie, které zaměstnají imunitní systém.

Sám k řešení tohoto problému používám několik bylinných směsí. Z bylin stojí za zmínku třeba kotvičník zemní (tribulus terrestris), který napomáhá regeneraci právě tím, že imunitu snižuje, ale o tom snad až někdy příště.

 

About the author: Dalibor Chytil

Dalibor byl svědkem, jak se nesprávná diagnóza zdravotního stavu stala osudným členům jeho rodiny. Od té doby začal hledat alternativní přístup k zdraví člověka jako celku. Odpovědi na jeho otázky mu dala až tradiční čínská medicína, která se dívá na organismus celostně a řeší zdravotní komplikace pomocí bylin a potravin. Od mládí byl léčen bylinářem Evženem Brhelem a díky němu nikdy nemusel brát antibiotika. Sám říká, že je živoucím důkazem toho, jak byliny fungují, byl díky nim vyléčen mimo jiné i z těžkého zápalu plic. Staré čínské principy kombinuje s moderní vědou, protože se domnívá, že právě v harmonickém spojení východních a západních přístupů leží ten nejširší, nejobsáhlejší a tedy nejefektivnější pohled na lidské zdraví. Z tohoto důvodu nazval projekt CityShaman, neboť tím chce říct, že nezavírá oči ani před dnešní medicínou ani před starými přístupy. Proto městský šaman, šaman 21. století.