CityShaman - Bylinné poradenství - Fytoterapie - Tradiční čínská medicína - Věda - Moderní lékařství - Byliny na míru - Byliny - Čaje

Cena za krásu

Zatímco na sebe většina společnosti neustále maže toxické „produkty zdravého životního stylu“ pod příslibem udržení mladistvého vzhledu, ředitelé kosmetických společností si mnou spokojeně ruce. V roce 2017 se zisky průmyslu krásy odhadují na 265 miliard. Vážení, ne že by bylo něco zlého na vydělání tak obrovského balíku, ale otázka, jakou by si každý z nás měl pokládat je jednoduchá:

Jaká je skutečná cena pro naše zdraví za používání těchto produktů?

Můžete si říct: „Ale vždyť do pusy to nestrkám, dávám si to JEN na moji kůži“. Pravda, ale již moc dlouho se ví, že pokožka má póry a neustále nejen dýchá, ale také bere ostatní látky z prostředí. Zvažte tedy riziko dlouhodobých následků každodenního patlání chemikálií na vaši pokožku, kdy každá z těchto chemikálií jde přímo DO vašeho těla. Možná poté zvážíte používání parfémů (které celý den navíc dýcháte), krémů na ruce, rtěnek (které sem tam i sníte), make-upu, anebo šampónů a kondicionérů.

Affected cells included spermatogonia and spermatocytes; Sertoli and Leydig cells were unaffected. Imaging studies show reduced glucose use in brain regions affected by Alzheimer’s. The health question(s) covered by the guideline is (are) specifically described Generisk Cialis online. Acitretin is a metabolite of an earlier antipsoriatic retinoid, etretinate.

Dělá mi pleťová voda dobře?

Většina lidí si myslí, že každodenním hydratováním své pokožky dělá hrdinský čin. Jak by ne? Pokožka je potom přece příjemně hebká a atraktivní. Navíc na obalu je usměvavý chlapík, který tvrdí, že produkt je „dermatologicky testován“ a že je žádoucí hydratovat vaši pokožku. Ale počkat, nenapadá Vás také několik otázek?

Hydratuji opravdu svou pokožku?

Co kdybych si vlastně jen ucpával póry nebezpečnými chemikáliemi?

A nebylo by smysluplnější používat raději přírodní oleje, které používali naši předci, místo směsky chemikálií v plastové krabičce?

Problémem je i to, že dnešní garanční značky neznamenají také téměř nic. Kupujete rádi BIO a cítíte zadostiučinění v ohledu zdraví? Bohužel BIO téměř nic neznamená. Máte rádi 100 % organické výrobky? Tento nápis znamená jen to, že složky výrobku jsou organického charakteru (což je dost úleva, pokud nemáte rádi kameny). Nikde ani slovo o kvalitě. Je třeba se dožadovat informací, ptát se na zdroje informací firmy, ptát se na studie a certifikáty, případně i na výrobní postupy. Nespoléhejte se na usměvavý nápis.

Existuje jedno bezpečné pravidlo: To, co bych nesnědl, nebudu mazat na svoji pokožku!

Pokud je to pro Vás stále málo, můžete si vzpomenout na margarín. Ten byl původně krmivem pro zvířata, bohužel časem z něj začaly umírat. Hitlera tedy napadlo ředit margarínem máslo a tímto se dostal margarín do organismu člověka. Je známo, že margarín se dělá z uhlovodíkových zbytků obsažených v ropě, ale chemickou kuriozitou je, že po přídavku určité složky uhlovodíků, vzniká plast, do které se samotný margarín dává. Tak jednoduchá příprava se přeci musí ocenit! Jedna dávka na kelímky, dalších 10 dávek zabalit!

Straňte se chemických antibakteriálních produktů

Synteticky vyrobené antibakteriální látky používané v běžné kosmetice mají jednu obrovskou nevýhodu, zabíjí veškeré bakterie na vašich rukou včetně těch dobrých. Dobré bakterie jsou však nutné pro udržení zdravé pokožky a jejího obranného fungování. V podstatě vám tyto mýdla zcela ironicky oslabují Váš imunitní systém!

Řešení? Návrat ke kořenům!

Již ve třetím článku jsem vysvětloval, že rostlina si tvoří v rámci sekundárních metabolitů, mezi které patří i esenciální oleje, sloučeniny schopné ochránit ji před patogeny prostředí a predátory. Převážná většina esenciálních olejů má antibakteriální a antivirové účinky, ale krom nich ještě jednu obrovskou výhodu. Pokud totiž studujeme rostlinu, zjistíme, že její antibakteriální metabolity působí buněčně specificky! Rostlinka své vlastní dobré bakterie nezabíjí, antivirové látky si všímají pouze vnějších patogenů! Najednou máme vhodnou alternativu k syntetickým náhražkám, a sice přírodní rostlinné silice.

Jako vhodná náhražka ropných složek by se dal použít obyčejný kokosový anebo olivový olej. Tyto oleje mají již sami o sobě vhodné vlastnosti a pokožku žádným způsobem neomezují a neblokují. Krom vaření je tedy možné je použít i do kosmetiky.

 

About the author: Dalibor Chytil

Dalibor byl svědkem, jak se nesprávná diagnóza zdravotního stavu stala osudným členům jeho rodiny. Od té doby začal hledat alternativní přístup k zdraví člověka jako celku. Odpovědi na jeho otázky mu dala až tradiční čínská medicína, která se dívá na organismus celostně a řeší zdravotní komplikace pomocí bylin a potravin. Od mládí byl léčen bylinářem Evženem Brhelem a díky němu nikdy nemusel brát antibiotika. Sám říká, že je živoucím důkazem toho, jak byliny fungují, byl díky nim vyléčen mimo jiné i z těžkého zápalu plic. Staré čínské principy kombinuje s moderní vědou, protože se domnívá, že právě v harmonickém spojení východních a západních přístupů leží ten nejširší, nejobsáhlejší a tedy nejefektivnější pohled na lidské zdraví. Z tohoto důvodu nazval projekt CityShaman, neboť tím chce říct, že nezavírá oči ani před dnešní medicínou ani před starými přístupy. Proto městský šaman, šaman 21. století.