CityShaman - Bylinné poradenství - Fytoterapie - Tradiční čínská medicína - Věda - Moderní lékařství - Byliny na míru - Byliny - Čaje

Zdravé střevo

Již slavný Hippocrates říkal, že každá nemoc začíná ve střevě. V tomto článku se dozvíte, jak je důležité udržovat naše střeva zdravá a co vše má s nimi v našem těle spojitost.

Centrum imunity

80 % imunitního systému je ve střevě. S tímto tvrzením se už mnoho z nás určitě setkalo. Ale proč to tak je? Funkcí imunitního systému je chránit naše tělo před nebezpečnými látkami. A jelikož s mnoha toxiny se setkáváme skrz to, co jíme a pijeme, je výborné mít imunitní systém i přímo ve střevě. Je tam zastoupen tzv. Peyerovými pláty. Ty produkují imunitní buňky, které naše tělo chrání před toxiny ze stravy. Jenže pokud je konzumované jídlo a pití plné toxinů, začíná „těchto 80 %“ imunitního systému kolabovat.

Dále se jedná právě o mikroorganismy („microbiome“) v našich střevech, které je nutno udržovat v přirozené rovnováze, abychom vše, co má být stráveno, kvalitně strávili (a využili živiny pro různé tělní procesy) a to, co stráveno být nemá, řádně vyloučili. Naše biochemické dráhy nejsou tak bohaté, abychom zvládali produkovat enzymy na trávení všeho, proto je třeba udržovat ve zdraví „pomocníky“ ve střevech, kteří nám tuto diverzitu doplňují!

Kromě bakterií je v našem těle přirozeně zastoupeno spoustu druhů kvasinek („mycobiome“) a virů („virome“). Ačkoliv tyto mikroorganismy tak esenciálně potřebujeme k životu, je proti nim veden „antibiotický“ boj. Částečnou ochranou před mikrobiální dysbalancí je zdravé slepé střevo, které je jakousi rezervní nádrží těchto přátelských mikroorganismů a po infekci (a u některých z nás také po následném působení antibiotik) naši mikroflóru zpětně doplňuje, tedy pomáhá těmto přátelským mikroorganismům se zpětně osídlit. Dávno se tedy ví, že slepé střevo není zbytečným orgánem.

CityShaman - Bylinné poradenství - Fytoterapie - Tradiční čínská medicína - Věda - Moderní lékařství - Byliny na míru - Byliny - Čaje

Obr. 1: Střevní mikroflóra ovlivňuje velké množství procesů v těle

Nejste to, co jíte, ale to, co dokážete strávit!

Z předešlých odstavců je zřejmé, že mají přátelské mikroorganismy vliv na to, jak dobře trávíme živiny. Zdravá mikroflóra se tedy projeví i na tom, kolik z přijaté potravy dokážeme vytěžit. Proto pamatujte, že jste to, co dokážete strávit. Vstřebání potravy také pomůžeme tím, že budeme potravu řádně žvýkat, budeme pít dostatečné množství vody (kvůli tvorbě slin) a budeme dodržovat řádné rozestupy mezi jídly, aby se potrava mohla kvalitně strávit a nezasahovala do trávicího procesu předešlého jídla.

Obrovská je souvislost nezdravého střeva s autoimunitními chorobami (viz předešlý článek). Kdy si chronickým stresem a špatnou skladbou jídelníčku můžeme přivodit syndrom zvýšené propustnosti střev (leaky gut). Střevo poté propouští do krve složky, které propustit nemá a tělo na tyto složky spouští obranou odpověď. Více viz minulý článek.

Spojení mozek – střevo

Doktor Neil Nedley říká: Existuje velmi silné spojení mezi mozkem a střevem. Dokonce bychom mohli říct, že střevo je takový další „malý mozek“ našeho organismu. Kdybychom zvážili hmotnost všech nervů jdoucích ze střev, vážili by 4x více než celá mícha. I proto by se mnoho lidí s depresemi a úzkostnými stavy měli zaměřit na zdraví střeva, stejně to platí naopak. Střevní problémy jsou často vyvolány stresem. Ve střevech je samozřejmě něco, co silně ovlivňuje procesy v mozku, a to zdravé bakterie! Zdravé střevo může zajistit zdravý mozek.

Doktor Zach Bush doplňuje: Zdravé bakterie se významně podílí na produkci serotoninu. Dnes zjišťujeme, že až 90 % serotoninu (extrémně důležitý přenašeč signálů) je tvořeno právě ve střevě a ne v mozku! Ačkoliv to zní zvláštně, tak to bez pochyb prokazuje souvislosti neurodegenerativních chorob s výživou. Při špatné výživě je narušena mikrobiální rovnováha ve střevě, což má následně vliv na celý imunitní systém a také procesy v mozku. Od 90. let stále přibývá pacientů s Alzheimerem, Parkinsonem a demencí.

CityShaman - Bylinné poradenství - Fytoterapie - Tradiční čínská medicína - Věda - Moderní lékařství - Byliny na míru - Byliny - Čaje

Obr. 2: Spojení mozek – střevo

Psychosomatika a emoční vzorce

Moderní medicína tedy dokáže prokázat silnou souvislost mezi stresem a zdravím našeho střeva. To znamená, že abychom šli k jádru věci z obou stan, je třeba se zaměřit současně na kvalitu stravy a na stres, neboli obecně řečeno veškeré vlivy prostředí. Pod prostředím je nutno představit si nejen vnější vlivy, ale také vnitřní vlivy a emoční vzorce související s podvědomím. Toto podvědomí se formuje v prvních 6ti letech života a má výrazný důsledek na to, jak následně vnímáme sebe a své okolí. Jakákoliv choroba může mít tedy kořeny v traumatu, které se tímto způsobem somatizuje. A to nyní říká moderní medicína. Bylo zjištěno, že má člověk denně asi 70 tisíc myšlenek a až 95 % z nich je každý den stejných. Co se nám těchto 95 % snaží asi říct?

Jsme více lidmi nebo bakteriemi?

Vliv bakterií je opravdu mnohem větší než si zatím dovedeme představit. Aby toho nebylo málo, bylo zjištěno, že až 99 % genetické informace celého našeho těla zastupuje mikrobiální DNA a jen zbylé 1 % tvoří lidská DNA. Pokud bychom tedy naše tělo poslali na DNA test, dostaneme přesně tento výsledek. S tím souvisí velmi úzce otázka, jestli právě naše geny ovlivňují naše zdraví. Pokud je 99 % hmoty právě mikrobiální, musí tam být jiný jmenovatel. Proto je nyní na rozvoji epigenetika, která se zaobírá faktory, které „shora“ působí na naše geny – vypínají je a zapínají je. Při zkoumání bylo zjištěno, že pouze 5 % genů je v běžném stavu zapnutých (abychom fungovali tak, jak máme). Co ale zbylých 95 %? Je v nich ukryt nějaký „skrytý potenciál“?

CityShaman - Bylinné poradenství - Fytoterapie - Tradiční čínská medicína - Věda - Moderní lékařství - Byliny na míru - Byliny - Čaje

Obr. 3: Plni mikroorganismů

Co si z těchto všech informací odnést?

  1. Jezte probiotická a prebiotická jídla (kysané mléčné, zakysané zelí…)
  2. Stravu vybírejte pestře, obměňujte jídelníček dle roční doby
  3. Dodržujte časové rozestupy mezi jídly (minimálně 3 hodiny) a spíše se soustřeďte na kvalitu jídla a ne na přemrštěnou kvantitu
  4. Krom doplňků a stravy se zaměřte také na mentální zdraví

Zaujal Vás článek a chtěli byste zjistit, jak na tom jsou právě Vaše střeva? V tom případě mě neváhejte kontaktovat na dalibor@cityshaman.cz a já Vám rád nezávazně poradím.

CityShaman - Bylinné poradenství - Fytoterapie - Tradiční čínská medicína - Věda - Moderní lékařství - Byliny na míru - Byliny - Čaje

About the author: Dalibor Chytil

Dalibor byl svědkem, jak se nesprávná diagnóza zdravotního stavu stala osudným členům jeho rodiny. Od té doby začal hledat alternativní přístup k zdraví člověka jako celku. Odpovědi na jeho otázky mu dala až tradiční čínská medicína, která se dívá na organismus celostně a řeší zdravotní komplikace pomocí bylin a potravin. Od mládí byl léčen bylinářem Evženem Brhelem a díky němu nikdy nemusel brát antibiotika. Sám říká, že je živoucím důkazem toho, jak byliny fungují, byl díky nim vyléčen mimo jiné i z těžkého zápalu plic. Staré čínské principy kombinuje s moderní vědou, protože se domnívá, že právě v harmonickém spojení východních a západních přístupů leží ten nejširší, nejobsáhlejší a tedy nejefektivnější pohled na lidské zdraví. Z tohoto důvodu nazval projekt CityShaman, neboť tím chce říct, že nezavírá oči ani před dnešní medicínou ani před starými přístupy. Proto městský šaman, šaman 21. století.